ll
fragmenty ze školních let 1963 až 1972 / stránka 1

    Vzpomínky podželeznohorské

jak to tenkrát bylo  


Texty
Libice nad Doubravou a Maleč leží pod Železnými horami na české straně Vysočiny a právě tam se nacházejí školy, o kterých je tu řeč.
Sto osmdesát osobních vzpomínek na dětská léta prožitá v letech 1963 až 1972, a to na šestnácti webových stránkách. Možná by vás tyhle texty mohly zajímat.
Vzpomínky ale nejsou chronologické, původně vznikaly jako denní zápisy podle toho, co mě zrovna napadlo...

    číst vzpomínky    


Fotografie
Je škoda, že se z té doby zachovalo tak málo fotografií. Například pro školní tablo jsem fotografoval všechny spolužáky a všechny učitele, takže ty snímky musely existovat. Jenže kde jsou? Našel jsem jich jen velmi malou část a nabízím je v této skromné fotogalerii. Jsou tam i naše snímky z doby, kdy jsme chodili do osmé třídy, ale také děvčata tehdejší devítky.
Fotografie jsou velmi nekvalitní, mám je pouze v papírové podobě, a to o velikosti přeložené pohlednice.

    podívat se    


Tablo
Kreslené tablo deváté třídy nás představovalo podle nějakých našich charakteristik, anebo podle toho, co jsme dál hodlali v životě dělat. Před koncem školního roku jsme tablo vystavili ve výloze jediné malečské prodejny smíšeným zbožím, v někdejším Šulcově obchodě, dnes obyčejném domku před cestou k zámku. Tablo bylo i dílem mým, nejdříve jsem veškeré jeho účastníky vyfotografoval z ánfasu a doma v komoře fotografie nazvětšoval; pak jsme všechny ksichtíky společně vystříhali, nalepili je na velký balicí papír a já se pokusil dokreslit postavy. Víc najdete ve vzpomínkách.

  obrázek   ||   podpisy    


Doslov
Přidával jsem na tyto stránky téměř denně jednu vzpomínku, nemyslel jsem si ale, že to vydržím tak dlouho, tedy celý rok. Až mě překvapilo, kolik zážitků z té doby mám, a to tu určitě nejsou všechny. Tyto a další vysvětlivky se v doslovu nacházejí. Je tam i kontakt a pobídka pro každého, kdo by chtěl přidat komentář, případně vlastní vzpomínku.

    přečíst    


  úvodní stránka  
  setkání 2007  
    setkání 2012    
    vzpomínky    
  staré fotografie  
  nadoubravce.cz  
  kontakt  
  komentovat  
© JILJÍ ZÁRUBA