drobné libické obrázky   ||   část o obci a okolí   ||   vzpomínky   ||   stránka 10

    Libice nad Doubravou / poznámky

Libice nad Doubravou Domek úplně vlevo je dnešní pošta a obecní úřad, tenkrát tam bydlela paní Šťastná. Pozadí vpravo je dnes zakryto obchodem a bytovkou, ani prasečák a další zemědělské budovy na obzoru nejsou vidět. Ty totiž teprve budou postaveny...

Libice nad Doubravou Na Doubravce, Pod skálou. V zátoce tam bývala hráz z kamenů a příjemné koupání. Voda studená, proud mírný, hloubka žádná, ale nám to vůbec nevadilo, užívali jsme si. Když bylo o prázdninách hezky (a to bylo furt a celé dva měsíce), tak byste nás nenašli nikde jinde.

Libice nad Doubravou Pásový traktor, nezbytný pomocník zemědělského družstva, protože jinak by nebylo možné obdělat rozsáhlé lány. Ta vzpomínka je trvalá - letní vlahý večer, ticho, sem tam štěkne pes a někde v dáli brumlá monotonní motor tohoto stroje. Nevím, proč orali v noci.

Libice nad Doubravou Pěšina od Bažantnice směrem ke lhoteckému mostu vedla těsně vedle chalupy. Hned vpravo tekla řeka. Myslím, že je to tam dnes stejné, jen chalupa je zmodernizovaná.
Po rozkliknutí se objeví pás tří obrázků: vlevo je pohled od Lhotky ke kravínu (tenkrát tam stál jen jeden kravín) a vpravo pohled od Bartáku ke kostelu.

Libice nad Doubravou Pohled z téhož místa, ale obráceně. Když dost nasněžilo, chodili jsme tam lyžovat, protože to tam pěkně svištělo. Někde v úrovni lyžaře, blíž k fotografovi, byla studánka se stříškou. Vypadala jako skokanský můstek, ale nikdo se na něj neodvážil vjet.

Zleva je autor tohoto webu, jeho bratr Mirek a Pavel Lédl. Chlapci se koupali dole v řece a teď si opékají špekáčky, a to v lesíku, který je mezi mostem přes Cerhovku a místem zvaným Pod skálou. Fotograf stál na břehu Doubravky. Libice nad Doubravou

Všechny snímky v této části pořídil můj otec nalým fotoaparátem Mikroma, a to na šestnáctimilimetrový film, který má aktivní políčko o velikosti 1,4x1,1 cm. Tyto jeho staré negativy jsem přes digitální fotoaparát přenesl do počítače, proměnil je v pozitivy a jen minimálně digitálně upravil.
předchozí   ||   další stránka


60. léta
minulého století


Přidejte vlastní
vzpomínku

do
návštěvní knihy


Původ
fotografií

  úvodní  

  nultá  


  návštěvní kniha  

  další  

  školní vzpomínání  

  vzpomínky  

  z Hradiště  

  od hřbitova  

  u Barťáku  

  na Nádržce  

  stromy  

  ze střechy  

  různé  

  poznámky  

  historie  

  1801-1900  

  1901-1918  

  1919-1945  

  z obecní rady  

  cesta liběcká  

  písemnosti  

  kostel  

  cestopis  

  socialismus  

  dekret  

  hasiči  

  fotogalerie  

  nejstarší

  ze stejného místa

  bez komentáře  

  střípky

  masopust 2008

  masopust 2014

  galerie  

  obrazy

  kresby

  okolí  

  Železné hory

  Doubrava

  kontakty  

  autor