drobné libické obrázky   ||   část o obci a okolí   ||   slovo autora   ||   stránka 01

Kontakt
    jilji.zaruba@seznam.cz

Poznámka k celému webu
    Tento web má několik samostatných částí, které mohou, ale nemusí být propojené, protože vznikaly v různé době. Nejstarší jsou Drobné libické obrázky. Nové věci nejčastěji příbývají v blogu , který ale není součástí tohoto webu, a občas i v části o řece Doubravce.

Poznámky k části nazvané Drobné libické obrázky
    Stránky neodrážejí aktuální stav v Libici nad Doubravou a jejím okolí, nejsou ani pravidelně obnovovány. Nové údaje a fotografie sem přibývají tak, jak je získávám; nebo spíše jak mám čas a náladu je sem přidávat.
Velkou část podkladů shromáždil v posledních letech svého života můj otec, Jaroslav Záruba (1927-2003). Je tu také spousta jeho fotografií a kreseb z doby před třiceti a více lety.
Nesnažím se o systematické mapování ani o zařazování do souvislostí, pouze údaje shromažďuji. Pokud chcete s informacemi odtud seriozně pracovat, doporučuji, abyste si je raději znovu ověřili. Cokoliv odtud můžete použít k nekomerčním účelům, jen prosím, připojte odkaz; nebo alespoň napište zdroj.
Budu rád, když mi kdokoliv poskytnete cokoliv, co bych sem mohl přidat.
Stránky nemají jednotný formát. Ten je společný jen pro určité bloky a může se časem měnit. Každá stránka má však pořadové číslo, podle kterého je možné ji identifikovat.
Součástí webu, i když samostatně, jsou i osobní vzpomínky na školní léta 1963-1972. Je jich 180.
Na tomto webu je asi 500 fotografií, z čehož polovina se týká Doubravky. A další snímky přibývají. Anebo alespoň doufám, že budou přibývat.
Mám tu tedy nejrozsáhlejší soubor fotografií o horním toku řeky zveřejněný na webu. Určitě to tak je, protože se mi nepodařilo najít jiný, rozsáhlejší.
Web jsem vyzkoušel v prohlížečích MSIE, Mozilla Firefox, Google Chrome a Opera, kde by měl vypadat tak, jak má. Jak je to u ostatních prohlížečů, nevím. Edge nezobrazuje úplně korektně, zejména nové stránky věnované Doubravce.

Nebojte se cokoliv napsat do návštěvní knihy.

Stránky vznikly v roce 1999, tedy asi rok poté, co jsem se seznámil s internetem, mohl ho využívat a pochopil jeho možnosti.
Stránky měly různou podobu, ale nakonec jsem zůstal u této velmi jednoduché formy. Občas ale něco změním.
A jelikož se vyvíjí technologie a rychlé připojení už není vzácné, postupně vyměňuji i fotografie. Jsou větší a technicky kvalitnější, neboť jsem je v začátcích musel hodně komprimovat.
Většina fotografií se po kliknutí otevře v novém okně nebo v nové záložce a zpravidla je lze ještě zvětšovat. Maximální zvětšení doporučuji zejména u mapek a náčrtků.

Přeji příjemnou návštěvu

Jiljí Záruba      

předchozí   /   další stránka


poznámky
k tomuto webu


zde je vstup
do obce

zde je přístup
k řece


fotogalerie
není úplná

doporučuju
druhý masopust

  úvodní  

  nultá  


  návštěvní kniha  

  blog  

  školní vzpomínání  

  úvod  

  editorial  

  obsah  

  vzpomínky  

  z Hradiště  

  od hřbitova  

  u Bartáku  

  na Nádržce  

  stromy  

  ze střechy  

  různé  

  poznámky  

  historie  

  1801-1900  

  1901-1918  

  1919-1945  

  z obecní rady  

  cesta liběcká  

  písemnosti  

  kostel  

  cestopis  

  socialismus  

  dekret  

  hasiči  

  fotogalerie  

  nejstarší

  ze stejného místa

  bez komentáře  

  střípky

  masopust 2008

  masopust 2014

  galerie  

  obrazy

  kresby

  okolí  

  Železné hory

  Doubrava

  kontakty  

  autor  

  xxx  

TOPlist